Будуючи мости. Зустріч з Ігорем Савчаком

Любі френди!
Студентський дискусійний клуб вкотре запрошує Вас на зустріч.
Цього разу з Ігорем Савчаком, директором "Центру культурного менеджменту"
Тема зустрічі "Займатися культурою цікаво ? / ! / пі (не число)" - потрібне підкресліть.

Чекаємо на Вас, 24 листопада, в середу на 18.00.
Адреса та ж (нас поки що не вигнали:) : вул. Валова 18, ауд.1

Довідка про гостя: Collapse )

Будуючи мости. Зустріч з Вітою Сусак

 Ось, уже в котре прагнемо провадити розмову з цікавими особистостями, які б могли чогось тай навчити молодих людей. Цього разу (17 листопада 2010 р.) відбулась зустріч з мистецтвознавцем, істориком мистецтва, завідувачем відділу європейського мистецтва ХІХ-ХХ століть Львівської картинної галереї, одним із найкращих знавців мистецтва Паризької школи (Ecole de Paris)  Вітою Сусак. Власне, пані Віта вперше презентувала свою нову книгу "Українські мистці Парижа. 1900-1939". котра є першою спробою виділити українську національну філію Ecole de Paris. Паризка школа - міжнародний феномен в історії світового мистецтва першої половини ХХ століття і серед майстрів України були як відомі, так і забуті імена (в книгу увійшли 250 українських художників, котрі творили у Парижі). 
Ми розмовляли про те, чи можемо вважати цих мистців українськими художниками і який їхній вплив на мистецькі процеси  на теренах України. Розмова була цікавою і пізнавальною. Можливо, не відбулось того діалогу, котрого нам так хочеться, однак, ми були задоволені і втішені. Єдина прикрість - кількість слухачів:( З усіх курсів культурологів (для котрих в першу чергу організовувалась зустріч) прийшло семеро осіб. 

Культурний огляд. Література. Жовтень


 

Літературні події жовтня зводяться до щотижневих «кабінетних» зустрічей. Цього місяця гостями були: Іван Малкович і Богдана Матіяш. Події безумовно цікаві і важливі, передусім для прихильників творчості поетів, однак не є помітними на загальній культурній мапі міста. Це ж саме стосується обговорення антології десяти українських прозаїків «Декамерон», яке провадили Віктор Неборак та Ігор Котик. Ця дискусія об`єднала постійних відвідувачів «Кабінету», тобто людей, що в принципі цікавляться українським літературним процесом, та фахівців – літераторів.

Натомість ще одна подія, яка відбулась в тому ж «Кабінеті» видається мені яскравішою.

Collapse )

 

Культурний огляд: фестини

 Свято сиру і вина у Львові. 8-10 жовтня
Collapse )
Lviv Lumines 2010. 1-10 жовтня
Collapse )
Залізний лев 2010. 15-17 жовтня
Collapse )
Lviv Fashion Week. 28-31 жовтня
Найбільшою за розмахом і фінансуванням культурною подією жовтня став Львівський Тиждень Моди (і не так важливо, що проходив він не тиждень, а тільки 4 дні). Всі модниці і модники могли потішити себе світським життям і рафінованим оточенням. Звісно це свято не зачепило всі верстви населення Львова, а охопило, що називається, тільки його вершки, враховуючи цінову політику заходу. Але, тим не менш, було багато людей і зал на 800 місць був на всіх показах майже повний.
Цьогорічний Тиждень Моди проходив у ВЦ «Шувар-Експо». Це досить колоритне приміщення як для такого заходу. Як би організатори не намагалися викурити запах ковбаси ароматичними паличками, він все одно збивав гостей з пантелику. Тим паче, цей запах рідніший приміщенню, ніж аромати Lviv Fashion Week.
Collapse )

культурний огляд: ТЕАТР

 

Collapse )

 

Безумно тішить можливість фестивалю, особливо театрального, особливо у Львові. Проте цьогорічний театрозлет мав вагомий недолік – насолодитись ним могли лише ті, хто мав, що називається, «зв’язки» або гроші.  Надто вже високо оцінювали квиточки на вхід – від 100 одиниць нац.валюти… Сумно. Враження від енергетичного наповнення залів в порівнянні з фестивалем дворічної давності убогіші, але натомість – ніхто не пив кока-коли і не тріщав чіпсами в кульмінаційний момент! У всього дві сторони..

 

 

Культурний огляд: виставки (продовження)

26 жовтня в Музеї етнографії та художнього промислу, що на проспекті Свободи, 15 відкрилась виставка «Творчі жінки. Винаходи та інновації зі Швеції». До огляду представлено близько сорока винаходів. Їхніми творцями є жінки, які не побоялися поділитися своїми ідеями зі світом.

Експозиція є частиною спільного проекту Шведського інституту, Національного музею науки і техніки у Стокгольмі, Посольства Швеції в Україні, Львівської обласної адміністрації, Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи», Інституту народознавства НАН України. Метою виставки є підтримка жіночого винахідництва, стимулювання креативного мислення у дітей, підлітків та дорослих, адже серед винахідниць є і 15-річна дівчинка, і 87-річна жінка.

Коли наголошується той факт, що винахідниками є жінки, то стає неможливим оминути ґендерні питання. Тому не дивно, що окрім виставки проводяться ще круглий стіл, тренінг, дискусія, семінар на теми: «Ґендер і розвиток в Україні», «Жінка в розвитку», «Молоді жінки та інновації: можливості та перешкоди».

У Швеції всіляко підтримують таку креативність: жінкам-винахідницям уряд надає премії і фінансує винаходи та їх виробництво. Проте статистика свідчить, що лише 5% від річних запатентованих винаходів належать жінкам. Тому автори виставки вирішили продемонструвати підбірку жіночих винаходів у різних країнах світу. Так виставка потрапила до Львова.

Одними з найцікавіших, на мою думку, є винахід Інґер Ларсон – ковдра для читання книжок, яка має рукава, що дозволяє тримати в теплі плечі та руки; винахід Наді Б’єрк – захисна пряжка проти зґвалтування  (показано на зображенні), щоб її розстебнути, потрібно знати як, і одною рукою цього зробити не вдасться; ще один не менш цікавий винахід – ЕКГ-майка, що вимірює серцебиття, якщо хочете контролювати роботу свого серця, то ця майка є найлегшим та найзручнішим способом.

Експозиція оснащена відео супроводом, з допомогою якого Ви можете отримати інформацію про кожен з представлених експонатів. Відвідати експозицію можна до 24 листопада.

Культурний огляд: виставки

Життя музеїв та мистецьких галерей цього місяця, як і завжди, було насиченим.  Однак, з найяскравіших подій ми виділили:

IconArt
. Відкриття нової галереї, безсумнівно, є важливою подією. IconArt – перша в Львові спеціалізована галерея сучасного сакрального мистецтва. Приміщення маленьке, але затишне, працівники привітні та йдуть на контакт з відвідувачами, що є не менш важливо. «Засновник галереї, Костянтин Шумський вбачає мету галереї в тому, щоб стати своєрідним майданчиком для зустрічей: митця зі споглядачами його творів, споглядачів із кращими зразками сучасного сакрального мистецтва, шанувальників цього мистецтва між собою» (джерело: ZAXID.NET). Перша виставка «Вечеря. Квадрат» львівського художника Миколи Молчана поєднує традиційне та нове, власне, авторське бачення «Тайної Вечері» і дає можливість інтерпретувати її по-різному.

Collapse )


Культурний огляд подій у Львові

Любі ЖЖисти! Геймери розпочали культурний огляд подій, що відбуваються протягом місяця у Львові. Пропонуємо результати з першого обговорення за жовтень. В наступних постах Вас чекають новини музичного, виставкового, театрального, літературного та фестивального життя Львова. ВПЕРЕД! :)
Серед музичних заходів привернули нашу увагу три події:
Концерт блюзового коллективу  Melvin Taylor Blues Band, який відбувся 5 жовтня в приміщенні Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Американський блюзовий гітарист та вокаліст Мелвін Тейлор (його називають легендою блюзової гітари) разом з Бібі Кінгом, Бадді Гаєм, Джоржом Бенсоном та Карлосом Сантана творили на львівській сцені неперевершену музику. Переповнена зала слухачів та поціновувачів блюзу були в захваті від виконавців із Чикаго. 
Collapse )

 

Маркс би плакав, або про класову сліпоту

відгук на виставу за п’єсою Старицького «По модньому»

Ось уже два роки, як я перестала стежити за прем’єрами у львівських театрах. Дуже вже вони мене засмучували. Не тому, що не подобалася акторська гра, або ж кидалися в очі прогріхи режисера, чи боронь-боже, робота художника видавалася непериконливою. Ні, я ж бо зовсім не претендую на звання професійного спеціаліста з театру. Приходжу ж туди яко пересічний глядач зі сподіваннями, які йому, глядачеві напевне притаманні. То ж звідки це моє розчарування?
Collapse )

Зустріч з Наталією Космолінською.

 Студентський дискусійний клуб "Гра в Гессе" організовує зустріч з Наталією Космолінською. Темою для розмови є "Львів 2010: мистецьке перехрестя". Будемо говорити про:
• сучасне мистецтво у Львові: ключові постаті
• «Тиждень актуального мистецтва»
• як розуміти сучасне мистецтво
Чекаємо на Вас (наших френдів:)  20 жовтня, у середу на 17:00 за адресою:
вул. Валова 18, ауд.1 (це біля Музею Ідей)
Collapse )